MARKA & LOGO TESCİL - KURUMSAL KİMLİK - WEB TASARIM

HEMEN ARA    0(264) 279 0264                GSM: 0 (549) 674 0054

MARKA TESCİLİ

WEB SİTESİ TASARIMI

WEB SİTESİ TASARIMI, WEB SİTESİ NEREDEN ALINIR, DOMAIN NEREDEN ALINIR, HOSTING NEREDEN ALINIR, MOBİL UYUMLU WEB SİTESİ NEDİR, KONTROL PANELİ NEDİR, WEB SİTESİ ÜCRETLERİ, ALAN ADI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR, SEO NEDİR, GOOGLE ARAMALARDA ÜST SIRALARA NASIL ÇIKILIR?


ÜCRETLENDİRME


WEB SİTESİ KURULURKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERBir web sitesi oluşumundaki temel yapılar hakkında kısaca;

Domain (Alan adı)

İnternette kullanıcıyı bir web sitesine yönlendiren adreslerdir. (www.firmanizinadi.com gibi) Her biri bağımsız olarak bir web sitesine bağlıdır ancak farklı alan adları aynı siteye yönlendirilebilir.

Hosting (Site barındırma)


Web sitelerinin çalışabilmesi için arka planda tıpkı bilgisayarınızdaki ya da akıllı telefonunuzda olduğu gibi sayfa, resim, yazılım dosyaları, klasör v.b. yapılara ihtiyaç vardır ve elbet bunlar fiziksel olarak bir boyuta sahiptir. Tüm bu materyallerin barındırıldığı sanal depolama alanına Hosting adı verilir.

Mail Server (alan adınıza bağlı e-posta hesabı)

Web sitenizin alan adına bağlı bir hosting oluşturulduğunda aynı zamanda bir E-posta Hesabı da oluşturulur. Bu hesap altında dilediğiniz kadar Kurumsal E-posta adresi oluşturabilirsiniz. (info@ firmanizinadi.com veya destek@ firmanizinadi.com gibi)

Web sitesi tasarımı (arayüz)

Bir web sitesinin ziyaretçisinin görebildiği herşeyin bütünü (Web sitesinin görünen kısmı)

Mobil uyumlu web sitesi (Responsive tasarım)


Bir web sitesinin, akıllı telefon ve tablet gibi her geçen gün internet kullanımında öne çıkan mobil cihazlara uyumlu olan tasarım yapısı. Masaüstü, Notebook, Tablet ya da Akıllı Telefon gibi yatay ve dikey ekran kullanımlarında farklı ekran boyutlarına göre kendini en uygun kullanıma göre yapılandıran akıllı tasarım teknolojisi.
İnternetin bir nevi "patronu" olan Google arama motoru tarafından akıllı telefonlardan yapılan arama sonuçlarında öncelik verilen en güncel web tasarım altyapısı.

Web sitesi içerikleri


Web sitenizde ziyaretçilerinize sunacağınız ürün, resim, video, bilgi, açıklama, haber, detay v.b. tüm kapsamın genel adı.
Bir web sitesi oluşumunda en önemli husustur ve genelde web firmalarının en sık yaşadığı sorunların başında gelir. Ne kadar özel ve etkili bir tasarıma sahip olsa da, doğru ve özgün içeriklerin oluşturulmaması durumunda o web sitesinin Google ve ziyaretçiler üzerinde bir etkinliği olmaz. 
Bu konudaki önerimiz; web projenizi oluştururken "gerçek ve özgün bir içerik" oluşturma imkanınız yok ise destek almayı önemsemenizdir.


Web sitesi Yazılımı

Bir web sitesinin sağlıklı çalışabilmesi adına arka planda işlem gören teknik yapıların tümü. (web sitesinin görünmeyen kısmı)

Web sitesi Yönetim paneli (admin)Önemli!Modern bir web sitesinin güncellenebilmesi adına adeta "olmazsa olmaz" yapı. Bir web projesinin en çok uzmanlık gerektiren bölümdür. 
Sadece web sitenize bağlı olarak çalışan bu yapı; dilediğiniz an web sitenize yeni bir ürün, haber, görsel, duyuru v.b. içerikler girebilmenizi ve ziyaretçilerinizden gelen mesaj, talep, sipariş benzeri formları okuyabilmenizi sağlar.
Mobil Uyumlu Yönetim Paneli ise, tüm bu işlemleri akıllı telefonunuzdan gerçekleştirebilmeniz, akıllı telefonunuzdan bir ürün resmi çekip hızlıca sitenize yükleyebilmemiz (Sosyal medya da bir paylaşım yapma kolaylığında) gibi önemli avantajlar sağlar.